بیمه تمام عمر چیست و چه مزایایی دارد؟

» بیمه تمام عمر چیست و چه مزایایی دارد؟

بیش از 43 میلیون نفر در کشورمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. البته این آمار شامل افرادی که از بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت استفاده می‌کنند نمی‌شود.

بیمه درمانی به غیر از بیمه‌های پایه شامل بیمه تکمیلی درمان نیز می‌شود. همین استقبال هموطنان نشان می‌دهد که بیمه تا چه حدی می‌تواند در زندگی ما نقش داشته باشد. البته که بیمه‌ها فقط محدود به پوشش‌های درمانی نمی‌شوند و انواع و اقسام مختلفی دارند. یکی از بیمه‌هایی که امروزه زیاد مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی را تحت پوشش تعهدات خود قرار داده است، بیمه عمر است. این نوع بیمه نیز مدل‌های گوناگونی دارد که هر کدام از آنها از نظر تعهدات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر در مورد بیمه تمام عمر که نوعی بیمه عمر محسوب می‌شود صحبت کنیم.

بیمه تمام عمر

بیمه تمام عمر در واقع یک نوع سرمایه‌گذاری است. در این نوع بیمه عمر، شرکت بیمه موظف است که در صورت فوت بیمه شده، مبلغ اندوخته یا همان سرمایه او را به ذینفعان و بازماندگانش بپردازد. همین تعهد نیز علت محبوبیت روز افزون این نوع بیمه عمر است.

طبق قرارداد توافقی که در این این بیمه‌نامه بین افراد بیمه شده و شرکت بیمه منعقد می‌شود، فرد بیمه شده می‌تواند در ازای پرداخت حق بیمه که معمولا به صورت سالانه محاسبه و دریافت می‌شود، در آینده از خدمات شرکت استفاده کند. جبران مخاطرات و خسارات ناشی از احتمال مرگ، از کار افتادگی، کهولت سن و... از جمله مهم‌ترین تعهداتی هستند که در قرارداد این نوع بیمه‌نامه قید می‌شود. بنابراین شما با خرید بیمه عمر به نوعی برای آینده خودتان و حتی بازماندگان‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید.

به طور کلی بیمه‌های عمر را بسته به تعهدات شرکت بیمه می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

  1. بیمه‌ای که در صورت فوت، برای بازماندگان جبران خسارت می‌کند.
  2. بیمه‌ای که در دوران حیات فرد بیمه شده ملزم به اجرای تعهدات است.
  3. بیمه‌ای که هم در طول حیات فرد بیمه شده و هم پس از فوت وی الزام به اجرای تعهدات قید شده در قرارداد دارد.

بیمه تمام عمر جزء دسته اول محسوب می‌شود. در این نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه شده، برای بازماندگان جبران خسارت کند. بنابراین با خرید این نوع بیمه عمر، الزاما خود فرد بیمه شده از خدماتی بهره‌مند نمی‌شود. این شکل بیمه، بیشتر شبیه به سرمایه‌گذاری است.

مزایای بیمه تمام عمر

یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع بیمه عمر، تحت پوشش قرار گرفتن بازماندگان، پس از فوت است. در واقع والدین می‌توانند با خرید این نوع بیمه بعد از فوت خود، مبلغ سرمایه جمع شده را برای فرزندان و بازماندگان به ارث بگذارند.

برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده این بیمه، از کار افتادگی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند. در واقع در این شکل از بیمه تمام عمر، حتی اگر حادثه موجب فوت بیمه شده نشده و فقط از کار افتادگی ایجاد کرده باشد، باز هم شرکت بیمه ملزم به جبران خسارت است.

جالب است بدانید که برخی از شرکت‌های بیمه، در صورت وقوع حادثه‌ای که قبل از دوره کهنسالی موجب از کار افتادگی می‌شود، بیمه شده را از پرداخت حق بیمه معاف می‌کنند.

دریافت وام پیش از پایان اعتبار بیمه‌‌نامه یکی دیگر از مزایای این نوع بیمه است. در واقع با خرید این بیمه‌نامه، فرد بیمه شده می‌تواند تا حداکثر مبلغ تعیین شده توسط شرکت بیمه، وام بدون ضامن دریافت کند. البته شرط مهم دریافت این وام، پرداخت حداقل 2 سال حق بیمه است. بنابراین با خرید این بیمه‌نامه می‌توانید به دفعات، تا سقف معینی که در قرارداد ذکر شده است، بدون دردسر و ضامن وام دریافت کنید.

آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
Buy website Traffic
پوشاک زنانهفروش پوشاک زنانه جدید و ارزان
Buy Google Search Traffic  ساخت وبلاگ رایگان   |   لوازم خانگی   |   ساروج