صدور بیمه بدنه کیلومتری

» صدور بیمه بدنه کیلومتری

شرکت بیمه سامان بهترین بیمه‌نامه‌های بدنه را در سراسر کشور ارائه می‌کند. از آنجا که بسیاری از بیمه‌گذارانی که خودرو خود را بیمه بدنه می‌کنند و حق بیمه را به طور کامل پرداخت می‌کنند، به اندازه 15 هزار کیلومتر که میزان متوسط بیمه‌نامه بدنه است از آن استفاده نمی‌کنند، بیمه سامان پوشش بیمه بدنه بر اساس کیلومتر خودرو را با تایید بیمه مرکزی ارائه کرده است. در طرح بیمه بدنه کیلومتری بر اساس تشخیص بیمه‌گذار مبنی بر تردد با خودرو در سه مسافت 5، 8 و 12 کیلومتر حق بیمه کمتری برای بیمه‌گذاران تعیین شده است.

صدور بیمه بدنه کیلومتری

بیمه بدنه کیلومتری سامان (طرح اقتصادی)

طرح بیمه بدنه کیلومتری سامان با هدف ایجاد تناسب بین حق بیمه پرداختی و میزان استفاده از خودرو ارائه شده است. این بیمه‌نامه در سه نوع 5 هزار کیلومتری، 8 هزار کیلومتری و 12 هزار کیلومتری به صورت سالانه در اختیار بیمه‌گذاران قرار گرفته شده تا با توجه به نیاز خود بیمه‌نامه مناسب را خریداری کنند. در بیمه‌نامه بیمه بدنه کیلومتری، میزان پیمایش با نصب دستگاه تله متیکس بر روی خودروی بیمه‌شده محاسبه می‌شود و هم‌زمان برای شرکت بیمه سامان و بیمه‌گذار ارسال می‌شود. از این طریق بیمه‌گذار نیز می‌تواند میزان مصرف خود را کنترل کند. حق بیمه بدنه کیلومتری به طور معمول از سایر بیمه‌نامه‌های بدنه رایج 30 درصد ارزان‌تر است اما از نظر پوشش‌های بیمه تفاوتی با بیمه‌های بدنه ندارد. ارزش خودروی بیمه‌شده مهم‌ترین مولفه در محاسبه میزان بیمه بدنه سامان محسوب می‌شود. بدیهی است هرچه ارزش خودروی بیمه‌شده بیشتر باشد حق بیمه بدنه بیشتری باید پرداخت شود. نوع خودرو، قدرت موتور، تعداد سیلندر خودرو از دیگر مولفه‌های مهم در محاسبه بیمه بدنه سامان به شمار می‌آیند. خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه با توجه به تعداد این پوشش‌ها بر افزایش قیمت بیمه‌نامه تاثیرگذار است. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که بیمه سامان خودروهای سواری با عمر بیش از 20 سال را به علت فرسودگی بدنه بیمه بدنه نمی‌کند. برای خودروهای با عمر کمتر از 20 سال در 10 سال نخست بیمه اضافه نرخ در نظر گرفته نمی‌شود اما از سال یازدهم به بعد هر سال 50 درصد اضافه نرخ روی بیمه بدنه افزوده می‌شود.

پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه بدنه

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه سامان

فرانشیز بیمه بدنه سامان

 

در صورت داشتن سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه می‌توان از تخفیف‌های بیمه بدنه سامان استفاده کرد. تخفیف عدم خسارت سال اول 35 درصد، تخفیف عدم خسارت سال دوم 45 درصد، تخفیف عدم خسارت سال سوم 55 درصد و تخفیف عدم خسارت سال چهارم 70 درصد است. اعضای هیئت علمی شاغل در موسسات آموزشی تحت نظارت وزارت علوم، دارندگان خودروی صفر کیلومتر و بیمه‌گذارانی که حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت کنند از تخفیف بیمه بدنه سامان برخوردار خواهند شد.

فرآیند پرداخت خسارت بیمه بدنه سامان

پس از اعلام خسارت از سوی بیمه‌گذار به شرکت بیمه، کارشناسان بیمه میزان خسارت را بررسی و پرونده را تشکیل می‌دهند. اگر پرونده کامل باشد و نقص مدارک نداشته باشد در صورت برخورداری از بیمه‌نامه بدنه بعد از بررسی سلامت و در صورت لزوم تحویل گرفتن داغی قطعات، حواله خسارت صادر می‌شود. همچنین در صورت برخورداری از بیمه‌نامه ثالث در صورت کامل بودن مدارک، حواله خسارت صادر می‌شود. بعد از صدور حواله، حواله مربوط جهت واریز مبلغ به حساب مالک به اداره مالی ارسال می‌شود.

آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسندهاستخدام نویسنده غیر حضوری
Buy website Traffic
Buy Social media traffic
Buy targeted website traffic  ساروج   |   ساخت وبلاگ رایگان   |   لوازم خانگی