آشنایی با پوشش های بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

» آشنایی با پوشش های بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

در سال‌های گذشته حتما شاهد افزایش هزینه‌های درمانی در مراکز مختلف بوده‌اید. شاید به همین خاطر است که اغلب بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، چه به صورت اختیاری بیمه شده باشند چه به صورت اجباری، تمایل زیادی به استفاده از بیمه تکمیلی درمان پیدا کرده‌اند. این بیمه در واقع هزینه‌های درمانی بیشتری را نسبت به بیمه‌های پایه پوشش می‌دهد و استفاده از آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید از این بیمه استفاده کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مقاله پوشش‌های بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را به شما معرفی کرده‌ایم.

همان‌طور که می‌دانید تعهدات بیمه تامین اجتماعی در حد جبران هزینه‌های پاراکلینیکی، بیمارستانی و درمان‌های توان‌بخشی است. این بیمه، هزینه‌های پرداخت شده برای تهیه لوازم پزشکی مانند عینک، سمعک و دست و پای مصنوعی را فقط به شرطی متقبل می‌شود که بیمار برای جبران نقص جسمانی و یا تقویت حواس باید از آنها استفاده کند. همین موضوع نشان می‌دهد که خرید بیمه‌های تکمیلی تا چه حد مهم است و چقدر می‌تواند هزینه‌های درمان کلی خانوار را کاهش دهد. اما سوال اصلی اینجاست که بیمه تکمیلی تامین اجتماعی چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

آشنایی با پوشش های بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

پوشش بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

همان‌طور که می‌دانید، برای خرید بیمه تکمیلی، فرد باید یا به صورت اجباری یا به صورت اختیاری، تحت پوشش یک نوع بیمه پایه باشد. طبق قانون کار، تمام کارفرمایان باید کارکنان خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهند. اما الزامی برای خرید بیمه تکمیلی درمان توسط کارفرما برای کارکنان لحاظ نشده است. به همین جهت بیمه تکمیلی به صورت انفرادی نیز انجام می‌شود. در هر صورت، پوشش و تعهدات این نوع بیمه، بستگی به سقف خدمات بیمه تکمیلی دارد. اما در کل پوشش‌های بیمه تکمیلی تامین اجتماعی به شرح زیر هستند:

پوشش بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای بازنشستگان

سقف و موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای بازنشستگان در سال 98-97 به شرح زیر اعلام شده است:

این موارد نشان می‌دهد که شما می‌توانید با خرید بیمه‌های تکمیلی، هزینه‌های درمانی متنوعی را پوشش دهید و از خدمات بهتر و باکیفیت‌تری نیز استفاده کنید. البته همان‌طور که گفتیم، تعهدات بیمه‌گر بستگی به سقف تعرفه قرارداد دارد. بنابراین اگر می‌خواهید از این نوع بیمه‌نامه استفاده کنید؛ حتما قبل از خرید با یک کارشناس بیمه مشورت کرده تا بتوانید در آینده از حداکثر پوشش بیمه‌ای بهره‌مند شوید.

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
ساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
Buy Real Traffic  ساخت وبلاگ رایگان   |   ساروج   |   لوازم خانگی