صدور انواع بیمه نامه به صورت غیرحضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا

» صدور انواع بیمه نامه به صورت غیرحضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا

به دلیل شیوع بیماری کرونا در تمام کشور و به منظور کاهش مراجعه حضوری مردم به شرکت‌های بیمه و نمایندگی‌های این شرکت‌ها در سراسر کشور و جلوگیری از انتقال ویروس، بیمه سامان انواع بیمه‌نامه را به صورت غیرحضوری و با ارسال رایگان در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهد.

بیمه‌گذارانی که به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان خرید بیمه‌نامه به صورت آنلاین را ندارند، شرکت بیمه سامان بیمه‌نامه‌های صادرشده آنها را به صورت یک‌ساله تجدید خواهد کرد.

انواع بیمه

به طور کلی بیمه‌نامه‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند: بیمه اشخاص، بیمه اموال و بیمه مسئولیت.

بیمه اشخاص

این بیمه به سلامتی و جان افراد مربوط است و خود از بیمه عمر، بیمه حادثه و بیمه تکمیلی درمان تشکیل می‌شود.

بیمه عمر چهار نوع بیمه را شامل می‌شود:

بیمه حادثه هزینه‌های ناشی از بروز حوادثی همچون فوت بیمه‌گذار، نقص عضو، ازکارافتادگی و هرگونه خدمات درمانی را جبران کند.

پوشش خطرات ناشی از حوادث شامل خطرات شغلی، حرفه‌ای، ماموریت، ورزشی، مسافرت و... در طول مدت بیمه، در تمام ایام هفته به صورت شبانه‎‌روزی و در هر مکانی قابل استفاده است. پوشش‌های این بیمه‌نامه عبارت است از:

  1. فوت ناشی از حوادث مختلف مانند خفگی، غرق شدن، برق‌گرفتگی و ...
  2. مسمومیت غذایی و یا مسمومیت شیمیایی
  3. صدمات بدنی ناشی از تاثیر اسید و یا هرگونه ماده خورنده دیگر
  4. پیچیدگی یا پاره شدن عضلات و رگ‌ها
  5. ابتلا به هاری، کزاز و سیاه‌زخم
  6. نقص عضو و ازکارافتادگی کامل و دائم ناشی از حادثه (کلی و جزئی)
  7. هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
  8. پوشش حوادث خانواده

بیمه حوادث دارای 9 زیرشاخه است؛ بیمه حوادث انفرادی، بیمه گروهی کوتاه‌مدت، بیمه دانش‌آموزی، بیمه دانشجویان، بیمه مهد کودک، بیمه سازمان‌ها، بیمه حوادث خانواده و بیمه حوادث نوروزی. افراد با حداقل سن 12 سال و حداکثر 75 سال می‌توانند بیمه حوادث انفرادی را خریداری کنند. برای افراد بالای 75 سال نیز با شرایط خاص، استفاده از این بیمه‌نامه امکان‌پذیر است.

بیمه درمان تکمیلی در دو نوع گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. بیمه سامان جزو معدود شرکت‌های بیمه در ایران است که بیمه انفرادی را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند. بیمه سامان شش طرح را برای بیمه تکمیلی انفرادی با نام‌های طرح نسیم، طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق عرضه کرده است. هر کدام از این طرح‌ها پوشش‌های مختلفی را بر اساس نیازهای افراد با حق بیمه‌های متفاوت ارائه می‌کنند.

بازه سنی در بیمه درمان تکمیلی سامان به چهار دوره 0-15 سالگی، 16-50 سالگی، 51-60 سالگی و 61-70 سالگی تقسیم شده است و حق بیمه اصلی سالیانه در طرح‌های مختلف با توجه به سن افراد متغیر است.

مهم‌ترین عوامل تعیین‌کنننده برای مناسب بودن یک بیمه‌نامه تکمیلی میزان پوشش‌های آن و تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه است. هر چقدر تعداد پوشش‌ها و تعداد و تنوع مراکز درمانی طرف قرارداد بیشتر باشد امتیازات آن بیمه بالاتر خواهد بود.

بیمه اموال

اموال و دارایی‌های افراد از طریق بیمه اموال بیمه می‌شود. بیمه اموال شامل بیمه‌های مربوط به خودرو و موتورسیکلت که با بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه شناخته می‌شود، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مهندسی و بیمه حمل‌ونقل کالا از جمله صادرات، واردات، داخلی و ترانزیت است.

بیمه بدنه هزینه‌های ناشی از خسارت‌های واردشده به خودرو را بر عهده می‌گیرد. خرید این بیمه‌نامه برخلاف بیمه شخص ثالث اختیاری است. بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و پوشش اضافی را ارائه می‌کند. پوشش‌های اصلی خطرات حادثه، آتش‌سوزی و سرقت کلی خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد. با خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو می‌توان از خدمات دیگر این بیمه‌نامه برخوردار شد.

بیمه شخص ثالث عهده‌دار مسئولیت راننده در برابر اشخاص ثالث است. منظور از شخص ثالث تمام اشخاصی به جز راننده مسبب حادثه است که در اثر حوادث وسایل نقلیه موتوری زمینی چه در داخل وسیله نقلیه یا خارج از آن دچار ضرر و زیان بدنی و مالی می‌شوند.

بیمه حوادث راننده به عنوان یکی از پوشش‌های بیمه شخص ثالث و همراه آن ارائه می‌شود. این بیمه‌نامه تنها خسارت‌های جانی (نقص عضو و فوت) واردشده به راننده خودرو مسبب حادثه را که شخص ثالث محسوب نمی‌شود، تحت پوشش قرار می‌دهد.

باید توجه داشت در بیمه‌نامه شخص ثالث راننده مسبب حادثه، شخص ثالث به شمار نمی‌آید و در صورت رخ دادن حادثه نمی‌تواند خسارتی از بیمه‌نامه شخص ثالث دریافت کند.

بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت در واقع مسئولیت افراد را در برابر موضوعات مختلف بیمه می‌کند. بیمه مسئولیت عمومی (بیمه مسئولیت تابلوهای تبلیغاتی، بیمه مسئولیت جامع شهرداری، بیمه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی و...)، بیمه مسئولیت حرفه‌ای (بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان، پیراپزشکان، مهندسان و... بیمه مسئولیت اماکن تفریحی، مهد کودک‌ها، شهربازی و...)، بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا و بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان انواع بیمه مسئولیت سامان محسوب می‌شود.

اگر تصمیم به تهیه بیمه‌نامه دارید، با توجه به شیوع بیماری کرونا این امکان برای شما فراهم شده تا بیمه‌نامه‌های سامان را به صورت غیرحضوری و آنلاین خریداری کنید.

آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
Buy Organic Traffic
پاپ آپ استند پاپ آپ استند،رول آپ استند،میز کانتر
استخدام نویسندهاستخدام نویسنده غیر حضوری  ساروج   |   ساخت وبلاگ رایگان   |   لوازم خانگی