» میزان جبران هزینه ‌های درمان سرطان با بیمه تکمیلی درمان

در سال‌های اخیر ابتلا به انواع سرطان یکی از عمده‌ترین دلایل مرگ و میر البته بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی به شمار می‌آید. هزینه درمان سرطان در طول مدت درمان بسیار بالاست و خیلی از افراد از نظر مالی توانایی پرداخت این هزینه‌ها را ندارند.
بنابراین استفاده از بیمه تکمیلی درمان که جبران هزینه ‌های درمان سرطان را نیز ارائه کرده بسیار ضروری است. آمار ابتلا به سرطان در ایران نیز بسیار نگران‌کننده است. سالانه به طور متوسط هشتاد هزار نفر به سرطان دچار می‌شوند و این آمار سال به سال افزایش پیدا می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید در صورت ابتلا به سرطان نمی‌توانید بیمه‌نامه سرطان را خریداری کنید بلکه باید در دوران سلامتی این بیمه‌نامه را تهیه کنید. بنابراین اگر به لحاظ سابقه سرطان در خانواده یا به دلیل شرایط شغلی مستعد بیماری سرطان هستید بهتر است به بیمه سرطان به چشم سرمایه‌گذاری نگاه کنید. در ادامه این مقاله خدمات و پوشش‌هایی که بیمه تکمیلی درمان برای جبران هزینه‌های درمان سرطان ارائه می‌کند را مرور می‌کنیم.

جبران هزینه ‌های درمان سرطان با بیمه تکمیلی درمان

بیمه‌نامه‌های تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه پوشش‌های مختلفی را برای جبران هزینه‌های تشخیص و درمان افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌کنند. این پوشش‌ها از این قرار است:

 

منظور از هزینه شیمی درمانی در بیمه‌نامه تکمیلی، هزینه‌های مربوط به تزریق زیرجلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنوئید یا داخل بطنی است. سازمان تامین اجتماعی نیز از سال 1393 برای جبران هزینه‌های مربوط به بیماران سرطانی 90 درصد از هزینه‌های شیمی درمانی را بدون فرانشیز پرداخت می‌کند. هزینه‌های تامین دارو و تزریق، هزینه‌های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و... و جبران بخشی از هزینه‌های لوازم مصرفی رد شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی نیز از سوی بیمه تامین اجتماعی قابل جبران است. افراد مبتلا به سرطان می‌توانند با ارائه مدارک لازم و تشکیل پرونده از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کنند.

جبران هزینه ‌های درمان سرطان در بیمه تکمیلی سامان

طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان برای داروهای سرطان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند اما در قراردادهای بیمه گروهی، افراد می‌توانند علاوه بر پوشش ویزیت و دارو با پرداخت حق بیمه بیشتر داروهای آزاد و تخصصی را هم به پوشش‌های بیمه‌نامه تکمیلی گروهی خود اضافه کنند. بیمه سامان در صورتی که داروهای خارجی، مشابه ایرانی داشته باشد هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. در بیمه‌نامه تکمیلی گروهی تعداد پوشش‌ها، سقف پوشش‌ها و به طور کلی همه شرایط مربوط به بیماری سرطان به صورت توافقی بین بیمه‌گذار و شرکت بیمه تعیین می‌شود.

آخرین مطالب این وبلاگBuy Organic Traffic
بلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
Buy Google Search Traffic
Buy Social media traffic  ساخت وبلاگ رایگان   |   ساروج   |   لوازم خانگی