» برای خرید بیمه تکمیلی درمان به چه نکاتی توجه کنیم

اگر تصمیم به خرید بیمه تکمیلی درمان دارید درباره آن اطلاعات کافی به دست بیاورید تا با آگاهی از ویژگی‌ها و شرایط آن بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری کنید. توجه به چند نکته برای انتخاب بیمه تکمیلی درمان ضروری است. مهم‌ترین عامل تعیین‌کنننده برای مناسب بودن یک بیمه تکمیلی میزان پوشش‌های آن است. هر چقدر پوشش‌های بیشتری مورد تعهد بیمه مورد نظر باشد هزینه‌های درمانی شما را بیشتر تامین خواهد کرد. عامل مهم دیگر تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه است. تعداد و تنوع مراکز درمانی طرف قرارداد دسترسی بیمه‌گذار را به مراکز پزشکی آسان می‌کند و آسایش بیشتری برای افراد فراهم می‌کند. وقتی مراکز درمانی طرف قرارداد در مناطق مختلف شهر پراکنده باشد بیمه‌گذار می‌تواند به راحتی با دریافت معرفی‌نامه از شرکت بیمه به مراکز درمانی مورد نظرش مراجعه کرده و بدون صرف هزینه از خدمات آن استفاده کند. برای خرید بیمه تکمیلی با توجه به بودجه مالی و نیازهایتان به طرح‌ها، انواع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌های مختلف دقت کنید تا بعد از انتخاب و خرید بیمه مورد نظر در زمان ضرورت بتوانید از امکانات بیمه خود به طور کامل استفاده کنید.

خرید بیمه تکمیلی درمان

تفاوت طرح‌های بیمه تکمیلی را در نظر بگیرید

بیمه تکمیلی در دو نوع گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. بیمه انفرادی به دلیل شرایط خاص تنها توسط شرکت‌های معدودی نظیر شرکت بیمه سامان ارائه می‌شود. بیمه سامان شش طرح را برای بیمه تکمیلی انفرادی با نام‌های طرح نسیم، طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق عرضه کرده است. هر کدام از این طرح‌ها با حق بیمه‌های متفاوت پوشش‌های مختلفی را بر اساس نیازهای متقاضیان در نظر گرفته‌اند.

به میزان قیمت بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف بیمه توجه کنید

قیمت بیمه تکمیلی با توجه به سقف تعهدات درمانی و میزان پوشش‌ها متغیر است. اگر برای خرید بیمه تکمیلی حق بیمه بیشتری پرداخت کنید قطعا پوشش‌های بیشتر و متنوع‌تری در اختیارتان خواهد بود. برای مثال در طرح سروش بیمه تکمیلی انفرادی سامان هزینه‌های پاراکلینیکی گروه اول تا سقف پانصد هزار تومان پرداخت می‌شود در صورتی که این هزینه‌ها در طرح شمیم این بیمه به یک میلیون و دویست هزار تومان می‌رسد. در طرح مهر هزینه‌های دندان‌پزشکی به استثنای ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه به میزان صد هزار تومان تعیین شده است حال آن که این هزینه‌ها در طرح عقیق بیمه درمان تکمیلی سامان تا سقف یک میلیون تومان پرداخت می‌شود. حق بیمه طرح مهر بسیار کمتر از حق بیمه طرح عقیق است.

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی در طرح‌های مختلف را مد نظر قرار دهید

فرانشیز درصدی از خسارت درمان است که بیمه‌گذار باید شخصا پرداخت کند. میزان فرانشیز در شرکت‌های مختلف بیمه معمولا از ده تا سی درصد متغیر است. اگر میزان فرانشیز در یک طرح بیمه ده درصد باشد بیمه‌گذار تنها ده درصد از هزینه درمان را پرداخت می‌کند و نود درصد دیگر بر عهده شرکت بیمه است. هنگام خرید بیمه تکمیلی درمان به میزان فرانشیز توجه کنید و بیمه‌ای را انتخاب کنید که درصد فرانشیز آن پایین باشد.

به شرایط سنی در بیمه تکمیلی توجه کنید

شرکتهای بیمه برای انواع طرحهای بیمه تکمیلی شرایط سنی بیمه‌گذار را تعیین میکنند. در بیمه سامان بازه سنی بیمه‌گذار از بدو تولد تا هفتاد سالگی تعریف شده است و کسانی که بیش از هفتاد سال سن داشته باشند امکان استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی سامان را ندارند. در بیمه سامان بازه سنی به چهار دوره 0-15 سالگی، 16-50 سالگی، 51-60 سالگی و 61-70 سالگی تقسیم شده است و حق بیمه اصلی سالیانه در طرح‌های مختلف با توجه به سن افراد متغیر اس

آخرین مطالب این وبلاگBuy Google Search Traffic
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
پاپ آپ استند پاپ آپ استند،رول آپ استند،میز کانتر
بلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری  ساخت وبلاگ رایگان   |   ساروج   |   لوازم خانگی